2
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 10-03-2018

НЕ з прикметникамиПро частку НЕ можна складати бувальщини, точніше про те, як її всі мовці «люблять» писати. Загальний матеріал про написання частки НЕ з різними частинами мови можна почитати на цій сторінці. Проте пропоную «їсти слона, розподіливши на маленькі шматочки», тобто вивчати написання частки НЕ з кожною частиною мови окремо.

Тож далі поговоримо про правопис НЕ з прикметниками та наведемо приклади речень.

2
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 30-11-2016
Ніколи осінь 2016 не повернеться

Ніколи осінь 2016 не повернеться

Чи завжди частка НІ пишеться окремо? Звісно, що не завжди. Як майже з кожного правила є виняток, так і частка НІ може в деяких випадках писатися разом. Частка НІ, можливо, й не така непередбачувана для пересічного мовця, як частка НЕ, про яку говорили раніше (читайте тут). Однак, щоб запобігти всіляким оказіям щодо написання частки НІ з різними частинами мови, розгляньмо детально правила написання частки НІ – ОКРЕМО та разом.

7
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 31-10-2016
Іменник: кличний відмінок

Іменник: кличний відмінок

Кличний відмінок в українській мові особливий. Чим саме? По-перше, він найбільше з-поміж усіх відмінків зазнав політичних утисків. Як саме? Звернімося до фактів: з чотирьох видань українського правопису, які датуються XX ст. (1933, 1946, 1960, 1990), вперше лише в Правописі 1990 року нарешті визнано, що наш рідний кличний відмінок є таки справжнім повноцінним ВІДМІНКОМ, а не якоюсь там незрозумілою формою – недолугою, однобокою (додаю від себе).

Справді, дорогий друже, шановний пане, поважна пані, пане добродію чи пані добродійко, невже нам не до вподоби, коли до нас так чемно й мило звертаються?

6
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 12-08-2016
подвоєння приголосних

Подвоєння приголосних

Як правильно написати – одну чи дві літери З в слові беззахисний? Звісно, що потрібно писати дві літери, оскільки тут відбувається подвоєння.

Чудово, шановний читачу, що для Вас це питання не на «засипку», але у нас частенько постає питання, скільки приголосних писати – одну чи дві.

Тож сьогодні мова в нас про подвоєння приголосних.

4
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 30-07-2016
частка не

Написання частки НЕ

Як відомо кожному пересічному мовцю, написання частки НЕ частенько додає нам клопоту. Впевнена, що час від часу в кожного з нас постає запитання, як правильно написати НЕ з різними частинами мови – разом чи окремо? А з огляду на те, що НЕ досить по-різному «поводиться» з різними частинами мови, яких у нашій мові аж 9, то… в школярів ця тема інколи просто викликає жах. Пам’ятаю, як у 6 класі моя однокласниця завалила іспит з української мови лише тому, що їй в екзаменаційному білеті попалася саме ця тема. Та щоб у нас з вами не виникало жодного страху перед написанням частки НЕ з різними частинами мови, то розглянемо цю тему детальніше.

20
Автор Ponomarenko Ludmyla | Рубрики Правописні питання | 17-01-2015
написання числівників

Навчаймося!

Пропоную перевірити свої знання на правильне написання числівників. Як відомо, відмінювання числівників (про це йдеться в нашій статті тут) – це те завдання, якого школярі та студенти не просто побоюються, а ненавидять лютою ненавистю :). Справді, будь-яку освічену людину нескладно загнати в глухий кут за допомогою завдань на відмінювання чи написання числівників. Тож берімося до справи, а точніше до перевірки своїх знань щодо правильного написання складних числівників.

© 2014, www.l-ponomar.com